+38 067 541 2677
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
особистий кабінет Реєстрація

Найперше в світі взуття. Цікаві історичні факти від інтернет-магазину Lioneli.

Найперше в світі взуття. Цікаві історичні факти від інтернет-магазину Lioneli.

Найперше в світі взуття. Цікаві історичні факти від інтернет-магазину Lioneli.

Найперше в світі взуття

Відомий французький драматург Марсель Ашар колись зауважив, що в житті людей одними з головних речей є хороше ліжко і зручне взуття, бо саме в ліжку або у взутті ми проводимо майже все життя.

Колись, багато тисяч років тому, людям доводилося обходитися без взуття і ходити босоніж. Хоча, напевно, їм було не дуже комфортно, і в якийсь момент вони прийшли до того, що потрібно було щось міняти. Поступово, пристосовуючись до кліматичних умов, наші предки винайшли перше взуття, яке було покликане захищати їхні ступні.

Перше взуття: з чого все починалося?

У даній статті ми хочемо зупинитися на найбільш цікавих фактах з історії взуття.

    


1) Існує припущення, що перше взуття виготовляли з шкір вбитих тварин. Це «захисне взуття» примотували до ноги за допомогою смужок з тих же шкір або використовували сплетені особливим чином косички з трави. У теплий сезон взуття прикривало тільки ступні, в більш холодний – закривали також литки ніг. Наші предки навіть придумали перші устілки, які виготовлялися з сухої трави. Підошви виробляли з кори дерев та очерету.

2) Сьогодні ми навіть маємо уявлення про взуття, яке носили стародавні єгиптяни. Вони  використовували сандалії з пальмового листя, які примотували до ніг з допомогою спеціальних шкіряних ремінців. Зважаючи на жаркий клімат давньоєгипетське взуття мало термостійку підошву та відкритий верх.

3) У Стародавній Греції місцеві дами легкої поведінки ввели моду на лівий і правий черевик. Взуття тоді виготовлялося тільки на замовлення, и шевці його підбивали таким чином, щоб сліди від взуття на землі залишали напис: «Іди за мною!».

Перші модні тенденції в європейському світі взуття

В Європі сандалії не увійшли в моду. Можливо, через холодний клімат. У Середньовіччі стали модними туфлі з довгими і загнутими догори носами, які декорувалися бубонцями або дзвіночками. Більш того, був виданий спеціальний указ, який зобов'язував все панство носити таке взуття. При чому ступінь знатності роду був прямо пропорційний довжині носка, що вносило істотний дискомфорт в процес носіння туфель, бо через довгий загнутий носок власники взуття часто спотикалися і падали. Щоб уникнути подібних непорозумінь прийшли до незвичайного рішення: прив'язувати кінчик носка до ноги.

Взуття стає зручнішим

  • Тільки до XV століття взуття стало більш зручним: його вкоротили та розширили, і виготовляли за розміром ноги. До цікавого факту того часу можна віднести те, що завдяки фізичному недоліку французького короля Шарля VIII, який народився із шістьма пальцями на кожній нозі, шевці шили йому взуття з широкими носами, моду на які підхопили його піддані.
  • Перші каблуки в світі стали носити монгольські чоловіки, причому вони служили для того, щоб ноги не вискакували з стремен під час верхової їзди.
  • Що стосується перших каблуків в Європі, то вони були дерев'яними і відрізнялися яскраво-червоним кольором, так як цей колір служив характерною ознакою аристократії в країнах Європи того періоду. У XVII столітті чоботи почали фарбувати в чорний колір, а червоні підбори збереглися тільки у туфель (французьких модників часів Людовика XIV називали «пан червоний каблук»).
  • Європейським жінкам тих часів заборонялося показувати в громадському місці навіть кінчик взуття, інакше це могло перетворитися на справжній скандал і зганьбити її чесне ім'я!
  • З часом поділ суконь вкоротили і врешті 17го століття жінки отримали право виставляти свої витончені туфлі на загальний огляд. Туфлі почали виготовляти з особливим шиком, використовуючи для цього дорогу тканину і прикрашаючи їх гарними вишивками і перлами.

Важливі віхи в історії взуття

В кінці 18го століття сталося те, що назавжди залишило слід в історії взуття і значно полегшило її масовий випуск: Джеймс Смітт запропонував використовувати розміри для взуття.

Кілька століть людям знадобилося на те, щоб прийти до висновку, що тканинне взуття, незважаючи на свою витонченість і красу, не таке вже зручне і практичне. І ось одного разу європейці прийшли до рішення виготовляти шкіряне взуття! Шкіряні жіночі черевики увійшли в моду в 19м столітті, були доповнені шнурівкою, застібками, хутряною обробкою.

СРСР після війни: економія - передусім!

На початку минулого століття мода неодноразово поверталася. У нелегкі повоєнні роки взуття стали виробляти з дешевих матеріалів, по типу, повсті, парусини і гуми. При чому через відсутність великих фабрик-виробників, взуття виготовлялася майстрами-одинаками, який вели самітницький спосіб життя, бо з ранку до ночі були зайняті роботою. За це їх називали «вовчками».

Цей новий вимушений напрямок у світі моди став настільки популярним, що люди навіть спеціально приїжджали до країн СРСР для того, щоб прикупити собі модні гумові або парусинові черевички.

Сучасний світ взуття з "Lioneli"

Виробник сучасного шкіряного взуття "Levus", як ніхто, знає, наскільки важливо слідувати класичним традиціям в такому різноманітному і яскравому світі взуття, і пропонує скористатися благами цивілізації, які дарували нам таку прекрасну можливість - носити взуття, яке може бути одночасно модним, унікальним, комфортним, стильним і доступним!

Всі ці якості відрізняють наше взуття від інших марок, і ми із задоволенням пропонуємо Вам ознайомитися з широким асортиментом чоловічого, жіночого та дитячого взуття, представленого в нашому інтернет-магазині.

Всi новини
18.01.2016

Call-center: +38 067 825 3427, +38 096 311 8346